Bir Kâse Kuruyemiş ile Kişilik Analizi

Bir Kâse Kuruyemiş ile Kişilik Analizi
Bir Kâse Kuruyemiş ile Kişilik Analizi

Zaman kötü… İnsanların, kiminle arkadaşlık kurup kimlerden uzak durması gerektiğini artık Facebook’tan paylaştığı komik videolar ve etiketlendiği fotoğraflar üzerinden yaptığı bir dönemdeyiz. En son hangi mekânda bildirim yapmış, kimlerle arkadaşlık kuruyor, şapşal kedi videoları mı onu eğlendiriyor yoksa osuran bebekleri mi tercih ediyor? Bu değerler elbet bir kişiyi tanımada yeterli bilgiler olmayacaktır.

Tabi artık endişelenmenize hiç gerek yok! Hayatınıza sokacağınız bir insanı en iyi analiz etmenin yolunu sizler için bu yazımızda açıklıyoruz. Tek ihtiyacınız olan şey 10 TL değerinde karışık kuruyemiş, bir adet kâse ve bir adet arkadaş adayı.

Öncelikle adayımızla standart diyaloglar kurarak analizimize başlıyoruz. Kendisini, kendi ifadeleriyle tanımak adına öncelikle ona bir şans vermemiz gerekmekte. ‘Ben aslında çok iyi niyetli bir insanım ama kimse beni çekemiyor. Patronum bana kafayı takmış durumda’ konseptinde kendisini nasıl değerlendirdiğini, hangi kategoriye koyduğunu anlamaya çalışıyoruz. Akabinde kendisini bir şeyler içmeye yöneltiyor ve bu sohbetlere devam ediyoruz. 

Sohbetimizin ilk anlarında bize gerçek dışı bir vitrin sunan adayımız, ilerleyen dakikalar içerisinde daha da rahatlamasının etkisiyle iç dünyasını az da olsa açmaya başlayacaktır. Tabi bu analizimizin en büyük özelliği, arkadaş adayımızı kendi anlattıklarıyla değil; iç dünyasını tercihleriyle yansıtması olacak.

Evet… Büyük an geldi çattı. İkinci veya üçüncü içeceklerimizi içerken kâsenin içine karışık kuruyemişimizi boşaltıyoruz. Mümkünse eğer leblebileri kâsenin alt kısmına daha fazla denk gelecek şekilde, daha lezzetli ve pahalı olan kaju, fındık, badem ve fıstık gibi seçenekleri de üst kısma daha fazla gelecek şekilde dağıtıyoruz.

Adayımız eğer önce daha değerli olan çeşitlere yöneliyorsa içi dışı bir birisi olabilir. Kendisini ifade ettiği cümlelerle birlikte bu kompozisyonu da birlikte değerlendirip bu sonucu net bir şekilde analiz edebilirsiniz. Eğer ki aday, kuruyemiş kâsesinin içinden özenle leblebileri tercih ediyorsa en can yakıcı kısma geçebiliriz! 

Leblebilerin oranı çok fazla azalmadan önce adayımızı muhabbete tutmamız gerekmekte. Tüm çabaların çöpe gitmesini istemeyiz elbet.

Onunla Survivor dedikoduları yapıp heyecanını üst seviyelere taşıyoruz. Diyalog esnasında onunla aynı görüşü savunup ilerleyebiliriz. Ancak hala dikkati kuruyemiş kâsesindeyse, hoşlanmadığı bir karakteri tuttuğumuzu dile getirip sohbeti alevlendiriyoruz. Eğer bu konuda başarılı olamadıysak ağzımızın laf yapacağı, adayımızın aklını kaçırabilecek başka konulara yönlenmemiz gerekmekte.

En uygun sohbet konusunu bulup uzun uzun kendisini oyaladıktan sonra, adayımıza çaktırmadan kâsenin üst taraflarına doğru ufak parmak hareketleriyle bazı dokunuşlar yapacağız. Bu hamlemizdeki amaç, kâsenin üst tarafında bulunan kabuklu fıstık, kaju ve badem adetlerini hesaplamak. Küçük hareketler ile birkaç leblebiyi kâsenin üst kısmına doğru çıkarmayı unutmuyoruz.

Sonuç itibariyle kaseminizin görüntüsü, üst kısmında leblebi ve diğer çeşitlerin aynı oranda olması ve badem, kaju, fıstık gibi yemesi daha eğlenceli olan seçeneklerin adedini net bir şekilde belirlemeye yönelik olmalı. Kâsenin vaziyetinden net bir şekilde eminsek şimdi analizimizin can alıcı evresine geçmeye başlayabiliriz.

Eğer bu testi ev ortamında uygulayacak olursanız evde eksik olan bir şeyi almak üzere bakkala çıkmanız gerektiğini söylemeniz mantıklı olacaktır. Eğer ki bir mekândaysanız gene benzer bir bahane bulmanız çok zor değil elbet. Bahaneniz eğer ‘tuvalete gitmem lazım’ veya benzeri bir yalansa kesinlikle tuvalet kapısını kilitlediğinizi sesli bir şekilde kendisine hissettirmeniz lazım. Adayımız, kesinlikle kendisini uzun bir süre yalnız hissetmeli; kuruyemiş seçiminde artık özgür olduğu bilmeli.

Artık bağımsızlığından emin olan adayımız, bundan sonraki kuruyemiş seçimlerini tamamen özgür iradesini kullanarak yapacaktır. Kendisini rahat rahat kâsedeki yemişleri yemesi için en az 10 dakika kadar yalnız bırakmalıyız.

Eğer doğru vaktin geldiğini düşünüyorsanız olay mahalline geri dönebilirsiniz. Kâseye kesinlikle göz ucuyla dahi bakmamanız çok önemli. Kendisine içkileri tazeleyeceğinizi ve kül tablasını boşaltacağınızı söyleyip, kuruyemiş kâsesini de çaktırmadan usta bir hamleyle almanız gerekmekte.

Adayımızın önüne yeni bir kâse içerisinde benzer bir kuruyemiş karışımı hazırlayıp koyuyoruz. Diğer kâseyi ise kısa bir müddet sonra analiz etmek üzere başka bir noktaya terk ediyoruz.

 

Aday, tuvalete gitmeye karar verecek gibi değilse uygun bir bahane bulup malum kâsemizin yanına gidiyoruz. Hesaplamalarımızda kâsenin üst tarafında 5 kaju, 8 yer fıstığı, 10 küsür de leblebi tanesi olduğunu farz edelim. Kâseyi kontrol ettiğimizde ortaya çıkan sonuç 2 kaju, 3 yer fıstığı ve 10 küsür leblebi ise; yani arkadaş adayımız kâsedeki tüm efsane kuruyemişleri hüpletmiş, bize de leblebileri layık görmüş ise tebrikler! Karşınızda uzun vadede kaliteli bir ilişki yaşamanızın mümkün olmadığı bir kişi var ve siz bunu ilk günden öğrendiniz.

 

 

Okuması ve uygulaması eğlenceli bir analiz yöntemi olarak gözükse de aslında derin bir şekilde düşündüğünüz zaman bu testin uzun vadede nelere işaret ettiğini çok rahat fark edebilirsiniz. Karşınızdaki kişi sizden çok kendisi düşünen, kendisini daha iyi göstermek adına farklı bir karakteri canlandıran birisi. Tabi bu yargıyı yaparken yukarıda da bahsedildiği gibi kişinin siz yanındayken leblebileri tercih etmesi kilit nokta. Kendisini ifade ederken kullandığı terimler, hayatıyla ilgili sizinle paylaştığı anekdotlar ve siz yanındayken isteksizce tükettiği o leblebiler… Sizin yokluğunuzdan istifade ederek tüm o güzelim kajuları hüpletmesiyle farklı bir noktaya yönleniyor ne yazık ki.

Hele ki kâsenin içindeki kabuklu tuzlu fıstıklar eksildiyse ve kül tablası temizse karşınızda çok ama çok tehlikeli bir kişi var demektir. Sırf siz fark etmeyin diye fıstıkları kabuklarıyla yiyen, Antep fıstıklarının kabuklarını cebine atan birisiyle hiçbir şeyinizi paylaşmak istemezsiniz!

 

 

Diyelim ki adayınıza uyguladığınız bu test yukarıda yazıldığı şekilde sonuçlandı. ‘Peki şimdi ne olacak’ dediğinizi duyar gibiyiz. Size önerimiz, analizin sonuçlarından emin olmanız durumunda adayınıza acil bir işinizin çıktığını, kendisine bir taksi çağıracağınızı söylemeniz. Eğer aday bir kadın ise insanlığı elden bırakmamalı ve taksiye kadar kendisine eşlik etmelisiniz.

 

Ve asla kendisine bir kâse kuruyemiş ile test uyguladığınızı ve sonuç başarısız çıktığı için kendisiyle ilişkinizi kestiğinizi söyleme gafletinde bulunmayın. Ha, madem itiraf edeceksiniz; en azından bu fikrin bizden çıktığını dile getirmezseniz seviniriz.

İşbu analiz, tamamen eğlence amaçlı yazılmıştır. Tüm sorumluluk yukarıdaki maddeleri uygulamaya karar veren tarafa ait olup, herhangi bir adam yaralama, kalp kırma, insan kayırma durumunda kurumumuz tarafından bir sorumluluk kabul edilmemektedir.

Admin 06 Nisan 2017
1 Yorum Var
T
TÜRKAN Nis 10,2017 09:07

Okurken cok eğlendim uygulamak için hemen bir kase kuruyemiş alıp geliyorum mutfaktan ;) tabiki Osmanlıoğlu ümraniye şubesinden alındı ;)

T
Nis 10,2017 09:08

Sizleri tekrar şubemizde görmekten mutluluk duyarız..

Yorum Bırakın